Kdo píše?

Moje fotka
Vítejte na mém blogu, jsem Monika, máma dvou malých dětí. Po letech strávených ve světových metropolích (Londýn, NY, Praha) jsem se nedávno vrátila ke svým kořenům na malé valašské město a před sebou mám velmi akční věci - po 5 letech konec mateřské, nová pracovní role, stavba domu a jeho zařizování, děti, co mi rostou před očima. U nás se stále něco děje! Tento blog bude "ze života", sama jsem moc zvědavá co všechno se tu objeví. Baví mě kosmetika, vše kolem jídla, vše o bydlení, vše o dětech, design, foto a já nevím co ještě:)

sobota 12. dubna 2014

Moje svatá trojice (3step Clinique skin care)Clinique je kosmetická značka, která je v mé koupelně zastoupená nejpočetněji. S Clinique to mám jako s první láskou: potkáte, zamilujete se, vyhovuje, nemáte potřebu měnit. 


První věc, kterou jsem vyzkoušela a dodnes ji (tzn. několik let a balení později) používám, byl jejich tříkrokový systém péče o pleť.  Měl by se používat 2x denně, ráno a večer.
Přiznávám, měla jsem období, kdy jsem toto dodržovala věrně, ale také období, kdy jsem se na nějakou péči o pleť totálně vybodla (možná, že maminky malých dětí pochopí). Momentálně se snažím o péči 2x denně, ale občas vynechám, zvláště rána jsou u nás hektická. Představa, kdy na vás jedno dítě volá, že má hlad a druhé, že se mu chce čurat a já v klidu odvětím „moment, právě si čistím pleť“ bere za své. Někdy jsem ráda, že si stihnu vyčistit zuby.
První krok – Liquid facial soap,  dermatologické tekuté mýdlo na pleť. Zažila jsem ještě období, kdy tento produkt byl pouze ve formě tuhého mýdla a když jej inovovali na tekutou verzi, moc jsem po ní toužila, jenže jsem chtěla dopotřebovat své staré mýdlo, řeknu vám, trvalo to celou věčnost! Tuhá verze je totiž dost nepraktická na cesty, ale zase se s ní lépe pracuje, kdežto tekutá verze je po namydlení taková krémovitá a hůře se smývá z obličeje, minimálně pocitově, jakobych měla stále vrstvičku, která nejde dolů, ale nakonec dospěju k názoru, že víc už to smýt nejde. Balení je ale bezkonkurenčně praktičtější a také dělá reprezentativní práci na poličce v koupelně.

S pumpičkou na doma a v tubě na cesty
 
Druhý krok – Clarifying lotion – přípravek, který má různé varianty (0-4) podle typu pleti, který by vám při prvním nákupu měla asistentka správně přiřadit. Já používám číslo 2 a podle počtu recenzí je dvojka zřejmě nejpoužívanější. Je to tak trochu dryák, při prvním použití jsem byla v šoku, štípe to, pálí to, ale funguje to! Důkaz máte po každém použití na vatovém tamponku, možná ani netušíte, jak moc je vaše pleť špinavá, nejen večer po celodenním „používaní“ , ale i ráno, poté, co se v noci vaše pleť zregenerovala a vyloučila škodlliviny z pórů. Navíc při pravidelném používání si pleť zvykne a  já už to beru jen jako ranní nakopnutí, které mě probere z mrákot a těším se na něj. Na výběr je 200 ml i 400 ml balení.

Jedno balení spotřebováno a další už mám v zásobě

Třetí krok - Dramatically Different Moisturizing Lotion – hydratační krém, existuje ve verzi gel a inovovaný lotion+, myslím, že nějaký zásadní rozdíl mezi nimi není, liší se mírně konzistencí, gel je logicky lehčí, vyhovovaly mi ale oba. Za tento krém dám ruku do ohně, je prostě skvělý. Na výběr je s pumpičkou i v tubě, větší či menší balení.

I když někdy tuto péči vynechávám, je příjemné mít takový rituál a věnovat si pár minut jen pro sebe, než se pustím do celodenního kolotoče, či před spaním. S touto péčí jsem léta spokojená a vřele doporučuji, přece jen mám po dopotřebování této várky chuť na změnu a začínám se rozhlížet po více přírodní péči, na výběr je toho mraky. Nedávno jsem ve svých téměř 40 letech zjistila existenci séra, kterým hodlám tuto trojici doplnit, mělo by mi pomoct hydratovat pleť do hloubky, což je v tomto věku již celkem na místě:) Vybrala jsem John Masters Organics Anti-Aging serum s vitamínem C a výtažky z mořské řasy, kopřivy a růžových poupat. Od této značky jsem vyzkoušela několik vzorků vlasové a tělové kosmetiky a byla jsem z ní paf, takže jsem na něj moc zvědavá. Vsadím se, že bude stejně úžasný, jak napovídají nadšené recenze.


Co vy a Clinique? Máte od nich taky nějaký oblíbený produkt? Pochlubte se.

1 komentář:

  1. Velice pěkné :) Clinique jsem neozkoušela přímo na sobě, takže nemohu plně posoudit :)

    OdpovědětVymazat

LinkWithin

Podobné články